Firmy LucasArts i BioWare, pracujące obecnie nad oczekiwaną grą MMO Star Wars: The Old Republic, zapowiedziały, że już niedługo zobaczymy komiks powiązany z tym tytułem. Akcja sieciowej produkcji będzie rozgrywała się w zamierzchłych czasach (i w odległej galaktyce), na długo przed wydarzeniami znanymi z obydwu trylogii. Tym samym, obrazkowa historia pozwoli nam przyswoić nowe środowisko.
Co ciekawe, komiks tworzony przy współpracy z
Dark Horse będzie publikowany tylko w wersji elektronicznej i zadebiutuje podobno już w tym miesiącu. Będzie to zupełnie nowa seria, do której scenariusz napisał Rob Chestney z
BioWare a rysunki stworzył Alex Sanchez. Sanchez pracował w przeszłości przy takich tytułach jak
Hulk,
X-Men i wielu dziełach
Dark Horse.
Kolejne odcinki będą pojawiały się w każdy piątek na
oficjalnej stronie projektu. Na razie nie wiemy jeszcze jaka jest skala tego projektu – otrzymamy kilka mniejszych odcinków czy peÅ‚noprawnÄ… seriÄ™? To wkrótce powinno siÄ™ wyjaÅ›nić. Nie podano również informacji o tym czy za komiks przyjdzie nam coÅ› zapÅ‚acić. Wydaje siÄ™ wiÄ™c, że bÄ™dzie można go oglÄ…dać za darmo.
Dzieło ma przybliżyć nowe otoczenie i tło historyczno-fabularne zarówno fanom gier i komiksów. Poznamy między innymi kluczowe wydarzenia z 300 letniego okresu - rozpoczynając od podpisania porozumienia pokojowego na Corusant i skończywszy na dramatycznych wydarzeniach, jakie zobaczymy na początku gry
The Old Republic. Pojawią się oczywiście mroczni i potężni Sithowie oraz Galaktyczna Republika. Obie frakcje toczą ze sobą wojnę od niepamiętnych czasów. W serii poznamy losy kilku kluczowych dla konfliktu bohaterów i postaci. Będzie sporo akcji, walk na miecze świetle i naturalnie mocy.
Zapowiada się ciekawa forma promocji, która być może zainteresuje wielu nowych fanów projektem
BioWare i naprawdę przybliży nam nowe, nieznane ogółowi miłośników świata
Gwiezdnych Wojen czasy. Ciekawe czy uda stworzyć siÄ™ jakieÅ› nieznane wczeÅ›niej charyzmatyczne postacie. Warto przypomnieć, że zdecydowanie nie jest to pierwsze spotkanie uniwersum George’a Lucasa z komiksami, gdyż w przeszÅ‚oÅ›ci opublikowano wiele obrazkowych produkcji sygnowanych markÄ…
Gwiezdnych Wojen.
Sama gra zapowiada się świetnie, bo producent
BioWare odpowiedzialny jest praktycznie za same udane projekty (
Baldur’s Gate,
Jade Empire,
Neverwinter Nights,
Mass Effect). Teraz studio wzięło się za tytuł tylko i wyłącznie sieciowy, ku zaskoczeniu niektórych fanów. Firma stworzyła wcześniej naprawdę świetną grę
Knights of the Old Republic i niektórzy oczekiwali kontynuacji tej właśnie produkcji. Tymczasem, przyjdzie nam zanurzyć się w ciekawym wirtualnym świecie, w którym oprócz innych graczy, spotkamy zapewne także kilka postaci z zapowiadanego komiksu.
Źródło:
Szymon "Hed" Liebert - GRY-OnLine
|
| Klemens
|
| 2009-02-08 14:41:10
|
|
|